Zły ginekolog – jak go rozpoznać?

Udając się do ginekologa każdy z nas oczekuje, że będzie on dyskretny, miły, a także spokojny. W tym zawodzie liczy się również delikatność. Dla wielu z nas jest to wizyta, która wiąże się z poczuciem skrępowania, czy zawstydzenia. To właśnie dlatego tak ważne dla nas jest to, by iść do dobrego specjalisty, który łączy w sobie te wszystkie cechy. Przytrafiają się jednak lekarze, którzy wręcz od siebie odstraszają samym zachowaniem. Koniecznie przekonaj się, jakie są niepożądane cechy każdego ginekologa, a także wielu innych specjalistów.

Arogancki ginekolog

Jako pacjent masz swoje spostrzeżenia i pytania i nie ma w tym nic dziwnego. Dobry ginekolog powiedziałby, że wszystkie Twoje uwagi są ważne, a na pytania z chęcią i cierpliwością, by odpowiedział. Jednak arogancki lekarz reaguje jedynie śmiechem i żartami bagatelizując Twoje obawy. Często pozwala sobie na niemiłe komentarze, które są wręcz obraźliwe dla Twojej osoby. Zły ginekolog może być chamski i złośliwy. Niestety nie rozumie on, że jesteś właśnie w jednej z najbardziej stresujących i zawstydzających sytuacji w swoim życiu, a on dodatkowo potęguje te niemiłe uczucia. Jeżeli Twój specjalista ma do Ciebie takie nastawienie, to czym prędzej poszukaj kogoś lepszego, kto równie dobrze zadba o Twoje zdrowie intymne, a dodatkowo będzie dla Ciebie miły.

Ginekolog bagatelizuje…

Mimo tego, że się martwisz i widzisz u siebie niepokojące objawy, kiedy powiesz o tym swojemu lekarzowi on twierdzi, że przesadzasz. Niestety często taki specjalista nie jest w stanie wytłumaczyć Ci, dlaczego Twoje obawy i objawy są bezpodstawne, ale od razu zakłada, że wyolbrzymiasz sprawę, a czasem nawet oskarża Cię o kłamstwo. Nie przejmuj się jednak takim zachowaniem i nie słuchaj się go. To Ty najlepiej znasz swoje ciało, a więc jeżeli pojawiają się u Ciebie objawy, które Cię niepokoją, to koniecznie zgłoś się do specjalisty, który Cię wysłucha. Tylko dzięki temu będziesz w stanie zadbać o swoje zdrowie.

Niedelikatny lekarz

Ten typ ginekologa jest chyba najgorszy. Kiedy kobieta idzie do ginekologa ma nadzieję, że całe badanie będzie przeprowadzone w intymnej atmosferze, a lekarz podczas jego wykonywania będzie spokojny, a przede wszystkim delikatny. Niestety coraz więcej lekarzy, szczególnie tych z dłuższym stażem wykonuje badania, w taki sposób, że powodują one ból. Często ich zdaniem pacjentka nie jest w gabinecie żeby się relaksować, ale zbadać, a badanie nie jest przyjemne i musi boleć. Jeżeli Twój ginekolog również ma takie zdanie, to uciekaj od niego, jak najszybciej i jak najdalej.