Żylaki – jak się ich pozbyć?

Nad tym jak szybko pozbyć się żylaków głowi się wiele osób, jest to problem który pojawia się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Nie musisz się jednak przyjmować, Istnieje kilka sposobów które pozwalają uporać się z tym uciążliwym problemem.

Czym są żylaki?

Żylaki to fioletowe żyłki które są bardzo charakterystyczne, można zaobserwować je najczęściej na nogach, jednak występują one również w przełyku i okolicach odbytu, wówczas mowa jest o hemoroidach. Struktura żylaków może kojarzyć się z siecią tkaną przez pająka, towarzyszy im ból, obrzęk a także uczucie ciężkości. Kolejne objawy które mogą pojawić się przy żylakach to swędzenie, jeżeli są one stadium zaawansowanym można zaobserwować również twarde zgrubienia. To bardzo dotkliwe schorzenie, najczęściej powstaje przez zwiększony przepływ krwi przez żyły. Powodem zwiększenia ciśnienia jest najczęściej niedrożność żył głębokich, a to z kolei doprowadzić może do zakrzepicy. Zwiększony problem z przepływem może doprowadzić do uszkodzenia zastawek żył głębokich. Całe szczęście jest wiele sposobów które pozwalają na poradzenie sobie z tą dolegliwością.

Jak pozbyć się żylaków w domu?

Zanim udasz się do lekarza możesz wypróbować kilka domowych sposobów na żylaki, będą jednak one skuteczne jedynie wtedy kiedy stan żylaków nie jest mocno zaawansowany i nie zakłóca on codziennego funkcjonowania. W celu zmniejszenia żylaków warto sięgnąć po specjalne rajstopy przeciwżylakowe które znane są również pod nazwą uciskające. Sprawiają one że przepływ krwi w twoich nogach będzie swobodny, a dzięki temu poczujesz wyraźną ulgę w bólu. Najlepiej wybierać modele które najmocniej uciskają w kostce, a im wyżej one sięgają tym ucisk jest lżejszy. Na rynku jest wiele różnorodnych modeli rajstop tego typu które dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, można więc je wybrać dopasowując je do swoich indywidualnych potrzeb.

Więcej ruchu na żylaki?

Jeżeli wiesz że masz tendencję do żylaków doskonałym sposobem na ich redukowanie i zapobieganie jest uprawianie sportu. Elastyczność żył zmniejsza się wraz z upływem lat, dlatego warto jest zadbać o to by były one w jak najlepszym stanie. Na długi czas aktywność fizyczna przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia w żyłach, jeżeli chcesz pozbyć się żylaków unikaj długiego stania a także siedzenia w jednym miejscu. Jeżeli masz pracę siedzącą nie Krzyżuj nóg by nie zaburzać przepływu krwi. Jeżeli jednak ani ruch czy noszenie specjalnych rajstop nie przynoszą skutków pozostało ci tylko jedno czyli udanie się do lekarza.