Trwałe blaty z granitu znów królują w kuchniach!

Blaty kamienne są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych blatów kuchennych. Sprawdź, do jakich mebli będą pasowały najlepiej!

Dlaczego warto zdecydować się na blat granitowy?

Granitowe blaty są od wielu lat obecne w domach. Teraz znów zyskują na popularności i można zobaczyć je w wielu wnętrzach.

Najczęściej blaty granitowe – https://uslugikamieniarskie.com/produkty-i-uslugi/blaty/cennik/ kupowane są do kuchni, ponieważ potrafią one stworzyć funkcjonalny i trwały blat roboczy, na którym można łatwo przyrządzać różnorodne posiłki.

Blaty granitowe mają wiele zalet, dzięki czemu są one uznawane za jedne z najlepszych blatów kuchennych. Dlaczego warto je wybrać?

Wśród atutów blatów z granitu należy wskazać między innymi na:

  • Wysoką wytrzymałość i odporność na różne czynniki zewnętrzne, w tym na wilgoć, wysokie i niskie temperatury, zarysowania,
  • Atrakcyjny wygląd oraz różne warianty kolorystyczne granitu do wyboru,
  • Łatwość w utrzymaniu w czystości, a przez to również higieniczność,
  • Możliwość obróbki, by podwyższyć ich funkcjonalność i estetykę, na przykład przez wykonanie w nich dekoracyjnego frezowania na obrzeżu.

Do jakich mebli pasują blaty z granitu?

Blaty granitowe mogą być dopasowane do praktycznie każdego wnętrza. Ze względu na swój stylowy wygląd świetnie prezentują się we wnętrzach tradycyjnie i nowocześnie zaaranżowanych.

W tradycyjnych przestrzeniach często stosowane są blaty granitowe w kolorach ciepłych, na przykład beżowych czy brązowych. Również popularne są blaty szare. Z kolei w nowoczesnych wnętrzach często można zobaczyć blaty granitowe w odcieniach bieli i kremu, szarości, czerni.

Blaty granitowe używane są nie tylko do przykrycia mebli montowanych przy ścianach, ale również bardzo dobre nadają się one na wyspy i półwyspy kuchenne.

Gdzie zamówić blat granitowy do kuchni?

Realizacją blatów kuchennych z granitu zajmują się zakłady kamieniarskie. Można znaleźć w nich szeroką gamę granitów do wyboru, więc można dobrać wśród nich najlepszy typ kamienia według swojego pomysłu na wnętrze.

Z ofertami zakładów kamieniarskich oferujących blaty granitowe można też łatwo zapoznać się w sieci, by dowiedzieć się więcej o ich produktach i usługach.

Jaka jest cena blatu granitowego?

Koszty blatów granitowych są dość wysokie, dlatego trzeba się liczyć z wydatkiem od około 400 złotych do nawet ponad 2000 złotych za metr kwadratowy kamienia.

Ceny zależne są głównie od wybranego typu kamienia, jego kolorystyki, grubości, rodzaju obróbki. Warto więc poznać oferty różnych producentów blatów kamiennych, by wybrać najkorzystniejszy wariant dla siebie.