Rękawiczki foliowe – higieniczne rękawiczki dla pracowników i klientów

Za pomocą rękawiczek foliowych można prowadzić różne rodzaje prac, gdy celem jest uzyskanie jak najwyższego poziomu higieny. Sprawdź, kiedy najczęściej używane są rękawiczki jednorazowe z folii, jakie ich rodzaje dostępne są w sprzedaży, a także jak można je zamówić.

Jak zbudowane są rękawiczki foliowe?

Foliowe rękawiczki są rodzajem rękawiczek wykonanych z przezroczystych lub barwionych folii, które używane są w celu ochrony dłoni oraz powierzchni i produktów.

Takie rękawiczki foliowe są produkowane z cienkich, lecz odpornych folii polietylenowych – PE, które nie przepuszczają wilgoci oraz zanieczyszczeń, dlatego zapewniają bardzo dobrą szczelność.

Rękawiczki te nie zapewniają jednocześnie aż tak dobrego dopasowania do dłoni jak rękawiczki elastyczne, niemniej jednak sprawdzają się one najlepiej wtedy, gdy konieczne jest wykonanie szybkich czynności i uzyskanie najlepszego poziomu ochrony.

Zwykle rekawiczki foliowe producent – https://kompol.pl/ sprzedaje w formie zrywek, które mogą być łatwo zrywane przez użytkowników.

Kiedy stosowane są rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki jednorazowe foliowe mają bardzo szerokie zastosowanie i są one używane w wielu miejscach, gdy konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie rąk.

Za pomocą rękawiczek foliowych można uzyskać odpowiednią ochronę przed wilgocią oraz przed zanieczyszczeniami. Nie zapewniają one jednocześnie wysokiej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi dłoni, więc nie są one zalecane przy pracach inwazyjnych.

Wśród przykładowych miejsc zastosowań rękawiczek tego typu znajdują się:

Firmy cateringowe,
Bary szybkiej obsługi,
Zakłady produkcji żywności,
Sklepy mięsne, rybne,
Piekarnie,
Stacje benzynowe.

Rodzaje rękawiczek foliowych

Producenci oferujący rękawiczki foliowe mogą zaprezentować je w różnych wariantach, co powoduje, że klient, który chce je zakupić, może dopasować je do konkretnych wymagań.

Rękawiczki foliowe są dobierane przede wszystkim na podstawie ich rozmiaru. Są one najczęściej oferowane w dwóch rozmiarach – mniejszym damskim oraz większym męskim, dzięki czemu można dopasować je do wielkości dłoni.

Także rękawiczki foliowe producent może oferować jako moletowane. Oznacza to, że mają one specjalną, szorstką powierzchnię, która poprawia ich chwyt. Dzięki temu używanie rękawiczek foliowych staje się wygodniejsze.

Ponadto rękawiczki te mogą być dobrane pod kątem kolorystyki. Najczęściej kupowane są rękawiczki wykonane z folii przezroczystych, ale wybrani producenci oferują je też w innych odcieniach, na przykład mlecznym albo błękitnym.