Sprawdźmy, na jakie modele butów warto strawiać w sezonie jesień-zima 2022

Sezon w butach damskich jesień-zima maluje się bardzo różnorodnie. W grę wchodzi przede wszystkim stawianie na modele, które są same w sobie strojne, niemniej jednak klasyka także się broni. Najlepsze z możliwych wydań to kozaki za kolano – tak, właśnie one. Dla wielu może być to zaskoczenie z racji tego, że już od dawna nie święciły triumfów, niemniej jednak najbliższe miesiące będą należały właśnie do nich. Jakie jeszcze modele będą na topie? Już tłumaczymy.

Najmodniejsze buty damskie jesień-zima 2022 – botki, kalosze oraz bogate zdobienia

Bogate zdobienia – pod tym hasłem kryje się zamiłowanie między innymi do cekinów. Wszelkiej maści świecidełka będą w tym sezonie wręcz pożądane. Nie oznacza to jednak, że mamy z tym trendem przesadzać. Jak we wszystkim warto jest zachować zdrowy umiar. Pamiętajmy o tym, że często mniej znaczy więcej. Kolejna ważna kwestia w zdobieniach to stawianie na futerkowe wykończenia. O ile były one już modne, o tyle obecnie są szalenie modne. Stawiajmy więc na modele w których owe pojawiają się na językach, czy też na wykończeniach. Mogą być to kozaki, ale równie dobrze botki czy też kalosze.

Modne są także botki, co nie stanowi zaskoczenia. Nie musimy jednak stawiać na klasyczne czarne, ale i białe czy też beżowe. Wielki powrót odnotowują natomiast kalosze. Dawno nie widziane na powrót stwarzają stylizacje, które pojawiają się na wybiegach światowej sławy projektantów. Okazuje się, że prezentują się naprawdę stylowo i tego im odmówić nie można.

Długie kozaki – hit w trendach w obuwiu damskim jesień-zima 2022

Długie kozaki powracają ze zdwojoną siłą po kilku latach nieobecności. Udowadniają, że ze swoją pomocą mogą stworzyć stylizacje, którym ciężko będzie się oprzeć. Można je łączyć zarówno z wyjściem dedykowanym biznesowi, jak i z randką czy też spotkaniom ze znajomymi. W każdym na pewno bardzo dobrze sobie poradzą tworząc zgrany duet. Mogą stać się idealnym rozwiązaniem na nudną stylizacją nadając jej charakteru, ale równie dobrze staną się tłem dla już ekstrawaganckiej.

Nie bez znaczenia pozostaje także ich potencjał jaki mają zostając zestawiane ze spodniami, spódniczkami czy też krótkimi spodenkami. Świetnie się spisują i naprawdę robią ogromną konkurencję dla pozostałych modeli. Można wybierać i przebierać w ich kolorach i wzorach. Bez względu na to czy postawimy na klasyczną czerń, czy też beże, biele lub czerwienie, na pewno stworzymy stylizację, która będzie przyciągała spojrzenia niczym magnes.