Jak zaoszczędzić na zakupie mebli?

Meble to podstawowy element wyposażenia mieszkania. Niestety są one często bardzo drogie. Jeżeli jesteśmy bezpośrednio po remoncie i nasz budżet jest mocno ograniczony, prawdopodobnie nie stać nas na zakup drogich mebli. Jak więc możemy na nich zaoszczędzić?

Urządzanie mieszkania powoli

Niezawodnym sposobem na zaoszczędzenie na meblach jest urządzanie mieszkania stopniowo. Powinniśmy zaakceptować fakt, że na początku nasze lokum nie będzie wyglądało tak jak sobie to wymarzyliśmy. Wielu ludzi nie chce kupować tanich, gorszej jakości mebli. W rzeczywistości nie są one dobrą inwestycją, gdyż dość szybko się niszczą i trzeba je wymienić.

Dobrym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie starych, używanych mebli i powolne kupowanie wyposażenia naszych marzeń. Gdy nasze środki są ograniczone, zainwestujmy w dobrej jakości mebel, na którym zależy nam najbardziej – może być do na przykład drewniany regał. Pozostałe meble postarajmy się odnowić, żeby posłużyły nam jeszcze przez jakiś czas.

Koniecznie sprawdź gazetki promocyjne sklepu Jula – znajdziesz tam wiele promocji które pozwolą się urządzić taniej!

Korzystanie z gazetek promocyjnych

Gdy postanowimy sobie, że będziemy kupować meble do swojego mieszkania stopniowo, dobrym rozwiązaniem wydaje się korzystanie z gazetek promocyjnych naszych ulubionych sklepów meblowych. Jeżeli nie musimy kupować mebli natychmiast, możemy poczekać aż będą dostępne w atrakcyjnej dla nas promocji.

Postawmy na minimalizm w mieszkaniu

Jeżeli w danym momencie nie możemy sobie pozwolić na zakup takich mebli, jakie najbardziej się nam podobają, dobrym pomysłem jest postawienie na minimalizm. Styl minimalistyczny jest współcześnie bardzo modny, co daje nam pewności, że nasze mieszkanie będzie wyglądało stylowo.

W przypadku gdy nie stać nas na drogie drewniane meble, wykorzystajmy meble metalowe (sklepowe) są one proste i surowe, dlatego będą idealnie wpisywały się w stylistykę całego wnętrza. Jeżeli nie odpowiada nam ich metaliczny połysk, możemy pomalować je farbą na ulubiony kolor.

Odnawiajmy stare meble

Gdy nie możemy pozwolić sobie na zakup wymarzonych, luksusowych mebli, zróbmy wszystko co w naszej mocy, żeby te stare również prezentowały się elegancko. Najprostszym sposobem na odnowienie starych mebli jest pomalowanie ich. Starą kanapę możemy przykryć atrakcyjną narzutą i ułożyć na niej efektowne poduszki – dzięki temu będzie wyglądała jak nowa.

Kupowanie mebli używanych

Gdy nie mamy w swoim mieszkaniu mebli, których potrzebujemy i brakuje nam środków, żeby kupić nowe, dobrym rozwiązaniem jest zakup z drugiej ręki. Mebli możemy poszukać na targach staroci, a także na aukcjach internetowych. Zapytajmy członków swojej rodziny czy nie mają starych niepotrzebnych mebli. Czasami zdarza się, że w naszych piwnicach znajdują się prawdziwe skarby.

Kupowanie mebli w sklepach internetowych

Dobrym pomysłem, gdy chcemy zaoszczędzić pieniądze jest kupowanie mebli w sklepach internetowych. Oferują one często znacznie niższe ceny niż sklepy stacjonarne. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup mebli, których nigdy nie widzieliśmy na żywo, zapytajmy sprzedawcy o warunki zwrotu (zawsze może się zdarzyć, że produkt nie spełni naszych oczekiwań).