Serwis samochodu w ASO – zobacz, kiedy warto!

Autoryzowane stacje obsługi samochodów, kore w skrócie określane są jako ASO, nie cieszą się często wśród kierowców zbyt dobrą opinią. Wynika to przede wszystkim z drogich usług, jakie oferują. Z ASO warto jednak czasami skorzystać. W jakich sytuacjach warto udać się do autoryzowanego serwisu producenta?

Czym zajmują się ASO – autoryzowane stacje obsługi?

Działające najczęściej przy salonach samochodowych autoryzowane stacje obsługi marek, w skrócie określane jako ASO, zajmują się prowadzeniem szeregu usług dla właścicieli pojazdów danego producenta.

Przede wszystkim w ASO można skorzystać z kompleksowej diagnostyki pojazdu oraz z jego naprawy w razie pojawienia się problemów z jego działaniem. ASO zajmuje się też przeprowadzaniem przeglądów pojazdów, w tym przeglądów gwarancyjnych, wymienianiem w pojazdach części i materiałów eksploatacyjnych oraz sprzedażą części samochodowych i akcesoriów danej marki.

Atutem autoryzowanych stacji obsługi jest możliwość korzystania z wysokiej jakości obsługi według wytycznych producenta pojazdu. Stosowane są wtedy oryginalne części i dochowane są niezbędne procedury, które pozwalają na zachowanie pojazdu w dobrym stanie i utrzymanie jego wysokiej wartości.

Kiedy warto skorzystać z usług w ASO?

Autoryzowane stacje obsługi najczęściej używane są w określonych przypadkach. Kiedy są one wybierane przez kierowców najczęściej?

Utrzymanie gwarancji nowego samochodu

Aby podtrzymać gwarancję nowego samochodu, należy korzystać regularnie z serwisów gwarancyjnych w ASO. Zaniechanie ich może być powodem do nieuznania roszczenia gwarancyjnego. Właśnie dlatego autoryzowane serwisy samochodowe marek, na przykład Kia Katowice – https://wroclawski.com.pl/serwis-kia/ najczęściej wybierane są przez właścicieli nowych pojazdów na gwarancji.

Akcje serwisowe

Akcje tego typu prowadzone są przez producentów pojazdów wtedy, gdy konieczne jest wykonanie w nich niezbędnych serwisów, na przykład po wykryciu wad materiałowych czy wad części, w celu aktualizacji oprogramowania samochodowego. Najczęściej dealerzy powiadamiają swoich klientów o konieczności wzięcia udziału w akcji serwisowej, na przykład listownie.

Naprawa samochodu z OC sprawcy

Dobrym wyborem będzie również skorzystanie z ASO wtedy, gdy samochód został uszkodzony przez innego sprawcę. Wtedy naprawa odbywa się z OC sprawcy i może być prowadzona również bezgotówkowo, więc kierowca nie musi płacić za serwis pojazdu z własnej kieszeni.

Dodatkowo z ASO korzystają również ci kierowcy, którym zależy na utrzymaniu swojego samochodu w odpowiedniej kondycji i zachowaniu jego sprawności i wartości na dłużej.