Kiedy warto zdecydować się na makijaż permanentny?

Makijaż trwały, permanentny widoczny jest na twarzy przez długi czas – nawet kilka lat. Zabieg jego wykonania jest obecnie bardzo popularny i decyduje się na niego wiele kobiet. Kiedy warto przeprowadzić makijaż permanentny? Sprawdź informacje na temat tego zabiegu!

Na czym polega zabieg makijażu permanentnego?

Głównym celem makijażu permanentnego jest uzyskanie efektu makijażu widocznego przez cały czas. Aby osiągnąć taki efekt, stosowane są umieszczane pod skórą pigmenty. Wobec tego wykonanie takiego zabiegu jest bardzo podobne do wykonania tatuażu.

Obecnie stosowane są różne techniki wykonania makijażu permanentnego, za pomocą których można uzyskać bardzo atrakcyjne efekty, które są zauważalne, ale jednocześnie bardzo naturalne. Dzięki temu twarz wygląda wtedy atrakcyjnie i nie jest przerysowana.

Warto pamiętać o tym, że z czasem makijaż permanentny zaczyna blednąć. Można wtedy zdecydować się na wykonanie go kolejny raz.

Rodzaje makijażu permanentnego

Za pomocą makijażu permanentnego można poprawić wygląd różnych części twarzy. Najczęściej prowadzony jest on w poniższym zakresie:

  • Makijaż permanentny brwi – jest obecnie najczęściej prowadzonym makijażem tego typu, ponieważ doskonale wpisuje się w trend podkreślonych brwi. Stosowane są wtedy różne technik, na przykład można uzyskać efekt cieniowania – ombre, ale też efekt pojedynczych włosków. Taki makijaż wybierany jest również przez osoby, które na skutek chorób, wypadków utraciły brwi.

  • Makijaż permanentny powiek – polega on na wykonaniu kresek widocznych na górnej i ewentualnie dolnej powiece. Dzięki temu można podkreślić kształt oka i nadać mu elegancki wygląd bez codziennego sięgania po eyeliner.

  • Makijaż permanentny ust – w tym przypadku pigmenty wstrzykiwane są w czerwień wargową, aby ją podkreślić. Za pomocą takiego makijażu można również zaznaczyć kontur ust.

Jeżeli chcesz zapisać się na makijaż permanentny Gdynia – https://laserline.pl/makijaz-permanentny/ to miasto, gdzie działają renomowane gabinety wykonujące taki zabieg.

Makijaż permanentny – kiedy warto się na niego zapisać?

Zabieg tego typu na pewno będzie bardzo dobrym wyborem dla każdej kobiety, która lubi się malować, ale też nie zawsze ma na to czas. Wtedy taki trwały make-up będzie widoczny stale i nie trzeba codziennie go nakładać i zmywać.

Również makijaż ten będzie dobry dla kobiet, które chcą podkreślić wygląd swojej twarzy, na przykład w przypadku cienkich, jasnych brwi czy przy wąskich, bladych ustach.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, makijaż permanentny będzie również dobrym wyborem dla osób, które na skutek urazów czy chorób doznały zmiany wyglądu twarzy, na przykład utraciły brwi.