Jak poprawić wygląd swojego uśmiechu? Polecane zabiegi stomatologiczne

Chcesz, żeby Twój uśmiech wyglądał jeszcze lepiej? Zobacz zabiegi stomatologiczne, dzięki którym można sprawić, że będzie prezentować się olśniewająco!

Higienizacja zębów – profesjonalne czyszczenie w gabinecie

Na zębach codziennie odkładają się różne zanieczyszczenia, które tworzą osady i kamień nazębny. Z czasem powodują one pogorszenie wyglądu uśmiechu, dlatego najlepszym sposobem, aby odzyskać jego blask, jest skorzystanie z zabiegu higienizacji w gabinecie stomatologicznym.

Higienizacja zębów polega na ich dokładnym oczyszczeniu za pomocą profesjonalnych narzędzi jak skalery i piaskarki. Skaling umożliwia wtedy pozbycie się trudnego kamienia nazębnego, a piaskowanie doczyszcza i wygładza szkliwo zębowe, powodując, że jest bielsze i błyszczące.

Gdy poszukiwany jest wykonujący higienizację stomatolog Kamieniec – https://www.wa-dental.pl/wa-dental zaprasza do działających w miejscowości gabinetów.

Wybielanie zębów – najlepsze u stomatologa

Aby uśmiech prezentował się jeszcze lepiej, warto pomyśleć o zabiegu wybielania zębów. Najlepsze rezultaty można uzyskać wtedy, gdy zostanie on przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym.

Gabinetowe wybielanie zębów może polegać na wykorzystaniu specjalnej lampy – wtedy efekty można zauważyć już po jednej wizycie. Można też zdecydować się na wybielanie nakładkowe, które prowadzone jest w warunkach domowych za pomocą przygotowanych u stomatologa nakładek na zęby uzupełnianych preparatem wybielającym.

Procedura wybielania zębów może być również przeprowadzona wtedy, gdy ząb jest martwy i ma szarawy kolor. Wtedy wprowadza się do jego wnętrza substancję wybielającą, która pozwala na jego rozjaśnienie.

Żeby wybielanie dało długotrwale widoczne rezultaty, należy również pamiętać o odpowiedniej diecie, która nie będzie zawierała składników sprzyjających przebarwieniom zębów jak kawa, herbata, wino.

Licówki – szybki sposób na zmianę wyglądu zębów

U dentysty w Kamieńcu można również wykonać licówki. To rodzaj stałego uzupełnienia protetycznego, które używane jest w celu skorygowania kształtu lub koloru zębów.

Licówki mogą być wykonane z materiału kompozytowego. Taki zabieg określany jest wtedy jako bonding. Również można wykonać je z porcelany, która jest trwalsza i bardziej odporna na przebarwienia, ale też droższa od kompozytu.

Za pomocą licówek można skorygować różne defekty estetyczne zębów, między innymi stosowane są one w przypadku przerwy – diastemy między zębami, gdy zęby są nierówne, stępione na skutek zgrzytania, widoczne są na nich przebarwienia, których nie można wybielić.