Odszkodowania za wycinkę – jak wyliczane są opłaty?

Odszkodowania za wycinkę cieszą się ogromną popularnością, szczególnie w dzisiejszych czasach. Jest to spowodowane faktem, że różnorodne prace wykonywane przez energetyków mogą kończyć się właśnie taką wycinką. Wiele osób decyduje się na odszkodowania. Jak wyliczane są właściwie takie opłaty? Fachowcy podpowiadają.

Odszkodowania za wycinkę oraz konieczność skorzystania z pomocy inspektora

Odszkodowania za wycinkę w Gdańsku za każdym razem wymagają odpowiedniego raportu oraz dowodów. Z pewnością osoba, która wydaje opinie dendrologiczne, jest w stanie pomóc w takim procesie. Warto wziąć pod uwagę jego usługi ze względu na praktyczność.

Projektowanie zieleni w Gdańsku to nie jedyna usługa, którą oferuje. Będą to również oceny dendrologiczne, dzięki którym można uzyskać szczegółowe informacje na temat gatunku oraz obwodu pnia drzewa. Wówczas sporządza się protokół wycięcia konkretnej rośliny.

Odszkodowanie zależy przede wszystkim od wielkości konkretnego drzewa, które zostały nielegalnie ścięte. Stawki mogą również bazować na konkretnym gatunku. W zależności od obwodu oraz wysokości drzewa, odszkodowanie może wahać się nawet do 100 złotych za centymetr obwodu.

Odszkodowania za wycinkę – dlaczego warto brać je pod uwagę?

Odszkodowania za wycinkę warto brać pod uwagę przede wszystkim ze względu na fakt, że to właśnie dzięki nim można odnowić swoją przestrzeń. Każdy właściciel będzie mógł zasadzić nowe drzewo oraz zyskać dodatkową gotówkę za zadośćuczynienie.

Warto wziąć pod uwagę inwentaryzacje zieleni w Gdańsku, aby można było jak najlepiej przygotować podłoże do zalesienia. Zależy to przede wszystkim od gruntu oraz gatunku, który będzie mógł tam rosnąć. Warto o tym pamiętać.

Odszkodowanie można uzyskać po złożeniu odpowiedniego wniosku. Zawsze należy brać to pod uwagę, aby można było zyskać dodatkową gotówkę. Jest to bardzo ważny element, który może pokryć koszty bezprawnego ścięcia drzewa,

Opłaty za odszkodowanie za wycinkę są płacone w zależności od obwodu drzewa.