Optyk – dlaczego warto u niego kupować okulary?

Dokonywanie zakupu okularów korekcyjnych, ale również przeciwsłonecznych czy nawet ostatnio popularnych zerówek w sklepach, czy drogeriach, a więc gotowych modeli, które są tańsze niż w salonie optycznym, może być dla nas niebezpieczne. Źle dopasowane, produkowane masowo okulary często powodują u użytkowników bóle głowy, pogorszenie widzenia czy nawet nudności. Z tego powodu chcąc kupić okulary, powinniśmy udać się do optyka. Dlaczego? Podpowiadamy. 

Optyk – okulary dopasowane indywidualnie

Optyk Kraków Podgórze to specjalista, który pomoże nam w doborze odpowiednio dopasowanych okularów. Nawet jeżeli nie mamy żadnej wady wzroku i szukamy wyłącznie modeli przeciwsłonecznych czy tak zwanych zerówek, nie powinniśmy kupować modeli za kilka lub kilkanaście złotych dostępnych w sklepach, kioskach czy drogeriach, ponieważ zazwyczaj nie posiadają one odpowiednich atestów i mogą spowodować problemy ze wzrokiem. Z tego powodu w okulary powinniśmy zaopatrzyć się wyłącznie w salonach sprzedaży udzielających gwarancji producenta na szkła.

Optyk – badanie wzroku

W niektórych salonach optycznych można wykonać badanie wzroku. W Krakowie i wielu innych miejscowościach są takie miejsca. To duże ułatwienie, ponieważ często osoby, które noszą okulary korekcyjne przez wiele lat, nie zdają sobie sprawy z tego, że ich wzrok uległ pogorszeniu i kupując nowy model, powinny wybrać mocniejsze szkła. Możliwość wykonania badania wzroku przed zakupem upewnia nas, że nowy model, na który się zdecydujemy, zagwarantuje nam dobrą jakość widzenia i będzie dostosowany do naszej obecnej wady.

Optyk – szeroki wybór oprawek

Warto kupować okulary u optyka również ze względu na szeroki wybór oprawek. Decydując się na gotowe, masowo produkowane modele poza tym, że ryzykujemy swoje zdrowie, nie mamy tak dużego wyboru różnego rodzaju oprawek. U optyka dostępne są zarówno modele metalowe, plastikowe, jak i tytanowe czy drewniane. Okulary to inwestycja na lata, dlatego warto zainwestować w najwyższej jakości szkła i oprawy indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb.