Jak przebiega profesjonalne czyszczenie kanalizacji?

Zatkana kanalizacja zawsze wywołuje niemałe emocje. To sytuacje, która może zdarzyć się każdemu i to w każdym budynku – zarówno w domku jednorodzinnym, jak i w firmie czy budynku mieszkalnym. Co wówczas robić? Najlepiej wezwać profesjonalną firmę. Jak wygląda czyszczenie kanalizacji?

Dlaczego rury się zapychają?

Kanalizacja jest eksploatowana codziennie. Bardzo ważne jest jej odpowiednia konserwacja. Podstawą uniknięcia zapchania i zatorów jest kontrola tego co trafia do kanalizacji. W przeciwnym razie czyszczenie kanalizacji w Warszawie będzie niezbędne. Do tego typu prac wykorzystuje się zwykle metodę mechaniczną, pozwalającą na szybkie usunięcie największych zanieczyszczeń i pozwolenie, by naturalne ciśnienie wody usunęło pozostałości we własnym zakresie. Rury zapychają się, kiedy trafiają do nich resztki jedzenia, tłuszcz, nierozpuszczalne  przedmioty itp. W ten sposób w rurach tworzy się zator, który uniemożliwia prawidłowy przepływ wody. Wówczas  woda spod prysznica, w umywalce czy w toalecie nie spływa we właściwym kierunku. To sytuacje, które nie są dla nikogo miłe. Dlatego chcąc uniknąć zapychania rur, należy kontrolować co się do nich dostaje. Rury mogą zapychać się także w wyniku wadliwie poprowadzonej instalacji. Wówczas konieczne jest jej naprawienie.

Jak wygląda czyszczenie kanalizacji?

W niektórych przypadkach z zapchanymi rurami można poradzić sobie domowymi sposobami. Jednak istnieją sytuacje, kiedy sama przepychaczka nie wystarczy. Wówczas konieczne jest wezwanie specjalistów, na przykład z Sewers Udrażnianie Kanalizacji. Udrażnianie rur metodą mechaniczna polega na fizycznym usunięciu materiałów, które blokują kanalizację. Stosuje się do tego specjalne chwytaki i przepychacze, które wyciągają zatory dzięki sile ssania.

Czyszczenie kanalizacji można wykonać metodą hydrodynamiczną, która polega na wpuszczeniu do kanalizacji silnego strumienia wody. Siła ciśnienia odrywa nagromadzone resztki od ścian rur i tym samym odblokowuje przepływ.  Metodę hydrodynamiczną można stosować do oczyszczania kanalizacji deszczowej, sanitarnej, studzienek kanalizacyjnych oraz wszelkiego rodzaju zbiorników.