Kredyt odnawialny na koncie firmowym

Kredyt odnawialny na koncie firmowym jest jednym ze sposobów na finansowanie bieżących wydatków twojego przedsiębiorstwa. To również świetnie wyjście w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z zatorem płatniczym. Wydaje się, ze w takiej sytuacji korzystanie ze standardowej oferty kredytowej raczej mija się celem. Ogrom formalności i konieczność spłacania comiesięcznych rat mogą nieco zniechęcić. W takim wypadku zdecydowanie prostszym rozwiązaniem może być kredyt odnawialny na koncie firmowym. Zdecydowanie można go uzyskać znacznie szybciej i jest również znacznie bardziej atrakcyjny pod względem kosztów.

Jak wziąć kredyt odnawialny na koncie firmowym?

Jak uzyskać tego rodzaju kredyt? Aby móc starać się o limit na koncie firmowym musisz prowadzić działalność gospodarczą i dysponować kontem w banku, które oznaczone jest jako firmowe. Samo złożenie wniosku nie jest skomplikowane i zasadniczo nie odbiega od tego, co poznaliśmy już przy okazji korzystania z kredytów gotówkowych. Warto jednak się zastanowić, jak wyglądają wymagania banku odnośnie potencjalnych kredytobiorców. W tym wypadku niemalże na straconej pozycji są firmy zupełnie nowe. Czasami banki wymagają przynajmniej 12-miesięcznej działalności danej firmy na rynku. Zapewne podczas składania wniosku o kredyt będziemy musieli okazać zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami w Urzędzie Skarbowym i ZUS.

Na co można przeznaczyć środki z kredytu odnawialnego?

Kiedy już zostanie nam przyznany kredyt, to możemy zastanowić się na jakie cele można przeznaczyć uzyskane z tego tytułu środki. Oczywiście pieniądze z kredytu odnawialnego możemy spożytkować na bieżące wydatki związane z prowadzeniem firmy. Takie środki mogą nam się przydać choćby w sytuacji kiedy mamy do czynienia z zatorem płatniczym. Kiedy kontrahent spóźnia się z uregulowaniem faktury, my dzięki kredytowi dysponujemy środkami na bieżącą działalność. Jak więc widać jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Dzięki środkom z kredytu możemy w terminie opłacić choćby podatek do US, czy też wykonać przelew do ZUS, co uchroni nas przed konkretnymi sankcjami.

Koszty kredytu odnawialnego na koncie firmowym

Z jakimi kosztami wiąże się zaciągnięcie kredytu odnawialnego do celów firmowych? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że ten rodzaj kredytu jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż zaciąganie kredytu gotówkowego, czy też pożyczki. Będziemy musieli co miesiąc opłacać odsetki od wykorzystanej kwoty i raz do roku ponieść koszty odnowienia limitu na koncie.