5 zalet folii okiennych

Praca w odpowiedniej temperaturze pozwala nie tylko odpowiednio wykonywać swoje obowiązki, ale również pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Obecnie głównie wnętrza chłodzi się klimatyzacją, jednak przy pomocy folii okiennych możliwe jest ograniczenie nasłonecznienia.

Wraz z nadejściem wiosny i lata nadejdą długo przez niektórych wyczekiwane upały. Dla jednych to najlepszy okres gdyż mogą cieszyć się urokami np. odpoczynku, dla innych to czas wytężonej pracy, często w warunkach niesprzyjających. Pracując w pomieszczeniach zamkniętych – biurach, halach, domach, czy mieszkaniach (bardzo popularny ostatnio model pracy zdalnej) często borykamy się z dużym nasłonecznieniem we wnętrzach, a także wysoką temperaturą. Nie wszędzie jest możliwość założenia i stosowania klimatyzacji. Rozwiązaniem są folie okienne. Czym się charakteryzują i jakie są ich zalety? 

Co to są folie przeciwsłoneczne?

Folie przeciwsłoneczne, zwane inaczej foliami okiennymi to folie, których zadaniem jest zaciemnianie pomieszczeń, kontrolowanie promieniowania słonecznego, redukcja nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń, a także poprawienie widoczności. Ich montaż niesie za sobą wiele zalet.

Wysoki komfort użytkowania folii okiennych

Zastosowanie folii okiennych to zapewnienie sobie optymalnej pracy we wnętrzu, a także komfortu mieszkania. Prawidłowo zamontowane folie okienne są odporne na promieniowanie UV, temperaturę, deszcz, śnieg. Może je również delikatnie czyścić.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/jak-skutecznie-chlodzic-wnetrze-bez-klimatyzacji/

Niższe opłaty

Stosowanie folii okiennych zdecydowanie zmniejsza rachunki za prąd, dzięki temu, że nie musimy tak intensywnie używać klimatyzacji, a zimą ogrzewania, gdyż zaletą folii okiennych jest również możliwość ograniczenia strat ciepła zimą.

Ochrona prywatności

Folie okienne nie tylko zaciemniają wnętrze, sprawiając że jest bardziej przyjemne, ale również zwiększa komfort prywatności. Z ulicy wnętrze domu, mieszkania czy biura jest mniej widoczne. Dzięki nim szyby również są bardziej odporne na stłuczenie.

Lepsze doświetlenie wnętrz

Wybierając odpowiedni rodzaj folii przeciwsłonecznych można z powodzeniem sterować dopływem światła do pomieszczeń. To idealna alternatywa dla osób, które nie lubią markiz, rolet okiennych wewnętrznych i zewnętrznych.

Nowoczesność

Folie okienne to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Montaż nie ingeruje w strukturę okien, nie wymaga stosowania klejów, prowadzenia instalacji. Folie chronią również okna przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi.