Wakacje Kreta 2021 – tam trzeba być!

Kreta to grecka wyspa, która ze względu na swoje plaże jest popularna wśród turystów nie tylko w lecie, ale i przez cały rok. Dzięki idealnemu położeniu między południem Europy a północną Afryką, pośrodku Morza Śródziemnego, oferuje wczasowiczom wiele możliwości spędzania wakacji — od opalania się na rajskiej plaży po zwiedzanie zabytków. Dlaczego warto się na nią wybrać i co na niej zobaczyć? Podpowiadamy.

Dlaczego warto jechać na Kretę?

Wakacje w Grecji oferują nam wiele miejsc, które możemy zobaczyć. Jednym z nich jest Kreta. To wyspa z wymarzonymi plażami, turkusową wodą i drobnym piaskiem. Seitan Limania, Elafonisi, Balos, czy Loutro to tylko niektóre z rajskich plaż, jakie nam oferuje. Kreta to także bastion europejskiej gastronomii: słynna świeża sałatka grecka, którą wszyscy uwielbiają, oliwa z oliwek, winorośle, grecka herbata, czy faszerowane warzywa to potrawy, które będąc na miejscu, koniecznie trzeba spróbować. Wreszcie znani z uśmiechu i pogody ducha Kreteńczycy. Każdy hotel na wyspie pozwoli nam zasmakować legendarnej gościnności jej mieszkańców. Na plaży, w zaułkach dużych miast i małych wiosek, w restauracjach, w sklepach: gdziekolwiek dotrzemy podczas naszego pobytu na tej greckiej wyspie.

Zobacz także: https://kurierwroclawski.pl/wakacje-2021-top-3-kierunkow-ktore-wybieraja-polacy/

Zwiedzanie Krety

Wakacje na Krecie to oczywiście możliwość zobaczenia kilkunastu miejsc. Obszar wyspy jest stosunkowo duży (piąta co do wielkości wyspa europejska za Korsyką, Sycylią, Sardynią i Cyprem), ale jest naprawdę piękny. Heraklion, czyli po grecku Iraklio, na północnym wybrzeżu, jest stolicą Krety. Heraklion nie ma tak naprawdę zabytkowej dzielnicy, jego ulice budowano jakby w pośpiechu. Miasto to jest omijane często przez turystów, ale ma wiele do zaoferowania — muzeów i przyjemnych uliczek. Zaledwie 60 km od stolicy Krety mieści się Agios Nikolaos, czyli jedno z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie. Agios Nikolaos zyskał przydomek St Tropez of Crete, dzięki eleganckim kawiarniom, stylowym butikom i barom. Miasteczko — jedno z najpiękniejszych na wyspie — zbudowane jest wokół laguny śródlądowej nad piękną zatoką Mirabello i jest otoczone przez góry na wschodzie. Z kolei malownicza nadmorska wioska Paleóchora znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Krety. Z prawie 11 km linii brzegowej graniczącej z Morzem Libijskim, Paleóchora ma wiele do zaoferowania swoim gościom pod względem różnorodnych plaż i innych krajobrazów. Ta mała wioska na Krecie zdołała podbić serca tysięcy powracających gości, czyniąc ją miejscem wyjątkowym.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/