Jak wybrać dobrego lektora? Pomoże bank głosów!

Aby zrealizować reklamę albo prezentację, w której bierze udział lektor, należy wybrać odpowiednią osobę, która będzie mogła odczytać przekaz reklamowy. Jak ją znaleźć? Na co zwrócić uwagę przy jej doborze?

Lektorzy zajmują się odczytywaniem treści i biorą udział w różnych rodzajach projektów. Mogą oni wziąć udział w nagraniach reklam, filmów, seriali, animacji, prezentacji, zapowiedzi telefonicznych oraz wielu innych materiałów. Sprawdź, jak wybrać odpowiedniego lektora oraz zamówić u niego nagranie lektorskie!

Gdzie znaleźć lektora?

Obecnie lektora można znaleźć bez problemu online. W internecie działają ogólnodostępne serwisy określane jako banki głosów, które gromadzą w jednym miejscu oferty wielu lektorów, którzy przygotowują nagrania dla swoich klientów.

Internetowy bank głosów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ to serwis, który pozwala na sprawdzenie nagrań lektorskich wielu lektorów. W największych bazach zarejestrowanych jest kilkuset różnych lektorów, którzy są gotowi do przyjęcia zlecenia od klientów.

Banki głosów online nie tylko pozwalają na wyszukanie lektorów, lecz także pozwalają one na zamówienie nagrania bez potrzeby wychodzenia z biura czy z domu, co znacznie ułatwia całą procedurę.

Wybór lektora – na co zwrócić uwagę?

Bazy lektorskie prezentują swoim klientom szeroką gamę ofert lektorów, dlatego też przy doborze odpowiedniej osoby warto zwrócić szczególną uwagę na jego płeć, tembr głosu, doświadczenie czy rozpoznawalność.

Aby wybrać odpowiedniego lektora spośród tak wielu propozycji, można posłużyć się specjalnymi filtrami, jakie dostępne są na stronach. Dzięki temu można zawęzić grono osób, które prezentują poszukiwane cechy.

Oczywiście, pod uwagę należy także wziąć koszty wykonania, które wynoszą od kilkudziesięciu to nawet ponad tysiąca złotych za około 30 sekund nagrania. Im lektor będzie bardziej rozpoznawalny, tym jego stawki będą wyższe. W bankach głosów można znaleźć także niedrogich lektorów, którzy mogą stworzyć zachęcające, atrakcyjne, spełniające wymagania nagrania.

Jak zamówić nagranie z udziałem lektora?

Aby uzyskać potrzebne nagranie lektorskie, można natychmiast zlecić je za pośrednictwem internetu. Do banku głosów należy dostarczyć treść, jaka ma zostać odczytana przez lektora. Można także dodać do niej własne uwagi, na przykład związane z przeznaczeniem nagrania czy też sposobem, w jaki tekst ma być odczytany przez lektora.

Następnie bank głosów kontaktuje się z lektorem, który wykonuje zamówione nagranie. Zwykle jest ono dostępne już w ciągu kilku dni od przekazania zlecenia.