Trawa w rolkach czy trawa tradycyjna – co wybrać?

Trawa w rolkach to gotowy produkt, który przyjeżdża do klienta na palecie. Rozwijana bela to specjalnie przygotowane podłoże, na którym została zasiana trawa. Dobrze ukorzeniona nadaje się do rozłożenia w nowo zakładanym ogrodzie. Jak wypada w porównaniu z tradycyjnie wysiewanym trawnikiem?

Trawa w rolkach vs. trawa tradycyjna

Wybierając między trawą w rolkach a tradycyjną, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przy wyborze pomiędzy darnią rolowaną a tradycyjną trawą do siewu należy wziąć pod uwagę kwestie organizacyjne. Trawa w rolkach jest coraz popularniejszym wyborem ze względu na wygodę i szybkość instalacji. Można ułożyć ją w zaledwie kilka godzin. Nie da się osiągnąć analogicznego efektu, jeśli chodzi o wysiewanie trawnika z mieszanek nasion metodą tradycyjną. Oprócz tego trawa w rolkach jest łatwiejsza w utrzymaniu, ponieważ wymaga mniej koszenia niż tradycyjny trawnik. Trawa jest też odporna na rozrastanie się chwastów. Nie należy jednak zapominać, że trawa z rolki będzie wymagać przygotowania podłoża, na którym zostanie rozłożona, intensywnego podlewania przez początkowy okres, a potem okazjonalnego strzyżenia.

Trawniki rolowane – łatwy montaż i prosta pielęgnacja

Trawniki rolowane w podlaskim są znakomitym wyborem do wielu domów jednorodzinnych. Przemawia za tym szereg ich cech, głównie łatwość instalacji, wygodny transport na miejsce docelowe oraz nieskomplikowana pielęgnacja. Naturalny trawnik z rolki to odpowiedź na potrzebę pięknego, zielonego trawnika przed domem. Producenci specjalizujący się w dostarczaniu tego rodzaju produktów dysponują rolkami z wyrośniętą trawą, gotową do rozłożenia na ziemi. Zmniejsza to poziom skomplikowania prac związanych z założeniem przydomowego trawnika do absolutnego minimum. To również sprawność działania oraz możliwość cieszenia się piękną darnią – bez czekania na to, aż trawa wzrośnie. Rolki są też łatwe w montażu i można je położyć w docelowym miejscu w ciągu zaledwie kilku godzin. Po założeniu trawnika trawa zaczyna szybko rosnąć i rozprzestrzeniać się, dzięki czemu w krótkim czasie można cieszyć oko zieloną połacią.