Pędzle do makijażu – jak myć?

Istnieje wiele rodzajów pędzli do makijażu – do pudru, konturowania i różu. Wszystkie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która będzie miała doskonały wpływ na ich kondycję, działanie i wygląd. Jeżeli jesteś jedną z kobiet, która posiada kolekcję pędzli z pewnością zastanawiasz się, jak myć pędzle do makijażu. Przy tym zadaniu musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Oto kilka z nich:

Jak często myć pędzle do makijażu?

W czasie nakładania makijażu na twarz na powierzchni pędzli pozostaje duża ilość zabrudzeń w postaci łoju, a także bakterii i wielu innych zanieczyszczeń, które obecne są na naszej skórze. Jeżeli nie chce, by wszystkie te zarazki zostały ponownie naniesione na Twoją twarz, musisz zadbać o regularne mycie pędzli do makijażu. Codziennie powinno się obmywać pędzle, których używa się na co dzień. Jednak narzędzia do nakładania cieni do oczu mogą być myte co dwa tygodnie. Jest to ważne, ponieważ dobrze wyczyszczone pędzle znacznie lepiej rozprowadzają kosmetyk, dzięki czemu wykonanie makijażu stanie się łatwiejsze.

Czym myć pędzle do makijażu?

Do mycia pędzli do makijażu nie trzeba specjalnych preparatów. Wystarczy, że zaopatrzysz się w mydło w płynie lub szampon do włosów i ciepłą wodę. Takie kosmetyki są bardzo skuteczne i pomagają w szybki sposób pozbyć się brudu z powierzchni pędzli, a przy tym nie niszą włosia. Jeżeli w swojej kolekcji masz gąbkę do makijażu to możesz ją myć mydłem w kostce, to również skuteczny sposób. Warto używać płynów do dezynfekcji. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że na narzędziu do wykonywania makijażu nie pozostały żadne zarazki.

Jak myć pędzle do makijażu?

To w jaki sposób myjesz pędzle do makijażu ma ogromne znaczenie. Jeżeli nie chcesz ich zniszczyć, to należy robić wszystko delikatnie. Najlepiej zrobisz, jeżeli nałożysz na dłonie kosmetyk do mycia, a następnie kolistymi ruchami potrzesz głowicę i trzonek pędzla. Możesz wymieszać mydło z wodą w jednym pojemniku i w nim moczyć włosie. Staraj się jednak, by nie zalać skuwki, ponieważ przez to może dojść do rozklejenia się całości, a wtedy pędzel nie będzie nadawał się do użytku.

Jak suszyć pędzle do makijażu?

O delikatności nie możesz zapomnieć również podczas suszenia pędzli. Woda nie powinna dostać się poza obręby z włosiem. Jeżeli metalowe i inne części tego narzędzia zostaną zalane, to szybko ulegną one zniszczeniu. Pamiętaj, by po każdym myciu pozbyć się nadmiaru wody. Możesz zrobić to przy użyciu ściereczki materiałowej lub ręcznika papierowego.