Jak dbać o paznokcie, żeby były piękne i zdrowe?

Jak dbać o dłonie i paznokcie tak by zawsze były one piękne i zdrowe? Jaką dietę najlepiej stosować w tym celu? Przekonaj się zapoznając się z najważniejszymi zasadami pielęgnacji paznokci.

Ochrona paznokci przed uszkodzeniami

Wiele kobiet zastanawia się jak dbać o paznokcie żeby były one piękne zdrowe a w dodatku nie łamały się. Duże znaczenie w pielęgnacji paznokci ma nasza dieta a także właściwa pielęgnacja. Konieczne jest więc stosowanie odpowiednich odżywek, warto więc unikać kontaktu skóry i paznokci ze szkodliwymi preparatami czyli na przykład detergentami środkami do czyszczenia a także zmywaczami które zawierają w sobie dużą ilość acetonu. Pamiętaj że paznokcie będą mocne i twarde jedynie wtedy kiedy twoja dieta będzie bogata w minerały takie jak żelazo krzem i cynk. Nie wystawiaj również gołych rąk na wilgoć mroźne i suche powietrze.

Dieta na zdrowe paznokcie

Piękny wygląd paznokci a także skóry i włosów zależy od tego w jaki sposób się odżywiasz. Dieta na zdrowe paznokcie powinna składać się z dużej ilości warzyw i owoców, to właśnie one zawierają w sobie cenne składniki odżywcze takie jak witaminy i minerały. Na kondycję paznokci doskonale wpływa mangan żelazo fosfor i cynk. Jeżeli chcesz wzbogacić swoją dietę w te cenne minerały staraj się codziennie dodać do posiłków pestki słonecznika lub dyni, możesz również zdecydować się na picie Kakao raz na dzień, ponieważ zawiera ono w sobie magnez i żelazo.

Nawyki dbania o paznokcie

Twoje paznokcie będą piękne i zdrowe jeżeli wyrobisz w sobie kilka dobrych nawyków urodowych. Pamiętaj, by pielęgnować paznokcie możesz to robić kremując ręce i stosując na przykład olejek rycynowy. Taki zabieg zajmuje jedynie kilka minut w ciągu jednego dnia a może zapewnić on efekty na długi czas. Nie zapomnij również o wykonaniu peelingu, dzięki niemu pozbędziesz się niepotrzebnej obumarłej skóry dłoni i stóp. Do wykonania tego zabiegu nie potrzebujesz drogich kosmetyków. Możesz je wykonać we własnym domu używając do tego produktów które zawsze masz pod ręką. Doskonale nadaje się cukier, soki owocowe a także fusy z kawy. Stosuj odżywki które możesz nakładać na paznokcie na zmianę z lakierem. Płytce paznokcia z pewnością przyda się przerwa od lakieru. W tym czasie nadchodzi czas na regenerację. Najlepiej nakładać odżywki na noc. Możesz znaleźć w sklepach internetowy w, a także w drogeriach i aptekach. Pamiętaj by wybierać takie produkty które najlepiej są dostosowane do potrzeb twojego działanie organizmu.