Masz dosyć mycia podłóg? Postaw na odkurzacz z funkcją mopowania

sprzatanie

Mycie podłóg to, obok odkurzania, jedna z najważniejszych czynności, jakie musimy wykonywać regularnie, aby utrzymać swój dom w czystości. Trudno jednak znaleźć na to czas, kiedy codzienny grafik i tak wydaje się już zbyt napięty. Na szczęście, pomocna może okazać się technologia, która nie od dziś ułatwia nam dbanie o porządek w mieszkaniu. Jeśli masz dosyć mopowania swoich podłóg, wybierz odkurzacz, który zrobi to za Ciebie!

Czym jest odkurzacz z funkcją mopowania?

Odkurzając podłogę, możemy jednocześnie myć ją na mokro. Wystarczy wybrać w tym celu odkurzacz dwa w jednym, czyli taki, który przednią częścią ssawki będzie zbierał suche zanieczyszczenia, a tylną stroną wycierał podłogę na mokro. Taka funkcja pojawiła się zarówno w odkurzaczach automatycznych, czyli w robotach sprzątających, jak i w odkurzaczach pionowych. W przypadku robotów ma ona jednak sporo niedoskonałości, gdyż sprowadza się w głównej mierze do przecierania podłogi wilgotnym padem z mikrofibry. To skutecznie zbiera kurz, ale nie usuwa z powierzchni przyschniętych zabrudzeń. W przypadku odkurzaczy pionowych skuteczność mopowania może być wyższa, ponieważ to użytkownik kładzie nacisk na końcówkę urządzenia i to on decyduje o tym, ile razy przetrze dany obszar. Czy wiesz, że istnieją też odkurzacze pionowe, które wręcz polerują podłogę? Polecamy na portalu interia.pl super wpis poradnikowy Czy masz dość mopowania? Odkurzacz z funkcją aktywnego mopowania. Znajdziesz w nim informacje na temat odkurzacza wyposażonego w rotacyjne pady. Dzięki nim już przy jednym pociągnięciu da się osiągnąć efekt idealnie czystej podłogi, ponieważ zwilżone wkłady wirują z wysoką prędkością obrotową, skutecznie usuwając wszelkie zabrudzenia.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz pionowy z mopowaniem?

Automatyczne mycie podłóg w mieszkaniu mogą zaoferować nam roboty sprzątające z funkcją mopowania. Jak zostało wspomniane, ich praca opiera się jednak na „ciągnięciu” za sobą zwilżonego pada, dlatego takie przecieranie podłogi sprawdzi się tylko na co dzień przy zakurzonych panelach czy kafelkach, nie zaś podczas sprzątania podłogi w kuchni czy w przedpokoju, gdzie mamy do czynienia z trudnymi zabrudzeniami. Do takiego sprzątania znacznie lepiej sprawdzi się odkurzacz pionowy z funkcją mycia na mokro lub urządzenie z osobną końcówką do samego mopowania, zwłaszcza z opisaną funkcją rotacji. Z wielu względów warto mieć w swoim domu właśnie taki model pionowy. Dlaczego?

  1. Odkurzacze pionowe są poręczne. Większość z nich pracuje bezprzewodowo i posiada stację dokująco-ładująca. Brak przewodów oznacza, że sprzęt jest zawsze gotowy do użycia, a jego zasięg pracy ogranicza jedynie pojemność baterii, a nie długość kabla.
  2. Odkurzacze pionowe mogą zamieniać się w odkurzacze ręczne – te sprawdzą się podczas odkurzania tapicerki meblowej czy sprzątania w samochodzie.
  3. Odkurzacze pionowe łatwo jest opróżniać z zebranych zanieczyszczeń. Z reguły posiadają pojemnik, którego zawartość można wysypać do kosza jedną ręką.

Zakup odkurzacza pionowego z mopowaniem to zatem nie tylko wygodniejszy sposób na mycie podłóg, ale również na sprzątanie w ogóle, czyli na odkurzanie różnych powierzchni.

Jeśli chcesz myć podłogi szybciej i skuteczniej, wybierz innowacyjny odkurzacz z funkcją aktywnego mopowania, który nie tyle przeciera, co szoruje powierzchnie dając efekt idealnej czystości. Takie działanie oferują jedynie odkurzacze pionowe, które warto mieć w swoim domu z wielu innych względów, choćby z uwagi na fakt ich poręczności i nowoczesnego designu.