Jaka dieta jest odpowiednia na redukcję wagi?

Gdy chcemy schudnąć, powinniśmy podjąć kompleksowe działania, dzięki którym utrata masy ciała i redukcja tkanki tłuszczowej będą przebiegały sprawnie, nasz organizm zaś będzie miał możliwość przyzwyczajenia się do nowej sytuacji. Kluczowe aspekty to ustalenie potrzeb, określenie planu żywieniowego, aktywność fizyczna. Takie połączenie jest atrakcyjne i praktyczne, w krótkim czasie przyniesie nam dokładnie takie efekty, który oczekujemy.

Redukcja wagi i tkanki tłuszczowej zdecydowanie nie należą do najłatwiejszych czynności. Wymagają bardzo dużego wysiłku, systematyczności, często wielu wyrzeczeń. Kluczowym aspektem jest zmiana swoich dotychczasowych nawyków, np. rezygnacja z nałogów, niezdrowego jedzenia, spędzania wolnego czasu na kanapie, przed telewizorem.

Chcąc schudnąć, następnie zaś utrzymać wagę (i nie mieć efektu jojo), powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest dietetyk. To właśnie ta osoba pomoże nam ustalić plan żywieniowy, będzie również kontrolować nasze postępy, pomagać w razie problemów.

Która dieta jest odpowiednia na redukcję wagi?

Pamiętajmy, że dieta to kwestia bardzo indywidualnej i nie można jednoznacznie udzielić odpowiedzi na pytanie, która z nich będzie najlepsza. Samodzielne ustalanie diety, już często na początku skazane jest na niepowodzenie, gdyż możemy nie posiadać pełnej wiedzy, bez której nie zapewnimy sobie wystarczająco dużo kalorii, obciążymy zaś organizm.

Dieta na redukcję wagi powinna:

– być dopasowana do potrzeb pacjenta,
– być opracowana po kompleksowym wywiadzie medycznym,
– powinna stopniowo redukować ilość kalorii,
– musi składać się z produktów lekkostrawnych, ale zapewniających energię,
– nie powinna powodować uczucia głodu,
– powinna uwzględniać takie aspekty, jak choroby pacjenta, alergie, inne dolegliwości.

Zobacz także: https://e-web.pl/jakiekomptenecje-ma-dietetyk-i-dlaczego-moze-nam-pomoc/

Kiedy warto wybrać się do dietetyka?

Do dietetyka na pewno warto wybrać się wtedy, gdy czujemy, że samodzielnie nie będziemy sobie w stanie poradzić z nadwagą. Nie powinniśmy wtedy dłużej tracić czasu na zbędne zastanawianie się, zaś skontaktować się ze specjalistą, np. z kliniki https://fizjo-clinica.pl/.

Dietetyk porozmawia z nami, zapozna się z naszą dokumentacją medyczną, określi problemy i oczywiście pomoże opracować niezbędne rozwiązania. Dużym plusem jest także stała pomoc w procesie utraty wagi.

Dietetyk pomoże nam również wtedy, gdy nasza dieta musi być specjalistyczna, z uwagi na chociażby alergie pokarmowe.