Laktator elektryczny – pomocnik karmienia piersią

Nowo narodzone dziecko przychodzi na świat z wrodzonym pragnieniem zaspokajania głodu i tylko mleko matki w pełni może zaspokajać tę podstawową potrzebę dziecka. Dlatego wiele mam jest gotowych podjąć taki wysiłek, żeby już od urodzenia zapewnić swojemu dziecku to, co najlepsze. Karmienie noworodka wiąże się nieraz z wielkim wysiłkiem, ponieważ po urodzeniu dziecka organizm jeszcze nie rozwinął w pełni procesu laktacji, dlatego mleka w piersiach może nie być zbyt wiele. Jednak mimo tego pierwsze mleko matki podane dziecku jest tym najtreściwszym i najbardziej bogatym w białka i związki chemiczne, bogate w hormony i aminokwasy, witaminy i wiele innych dobroczynnych minerałów, które wspierają odporność i rozwój dziecka już od pierwszych chwil życia.

Karmienie piersią to wielkie wyzwanie nie tylko z powodu małej ilości mleka, ale również z umiejętności właściwego przystawiania malucha do piersi, podczas kiedy piersi i brodawki są podrażnione. Jednak cierpliwe podejmowanie wysiłku naprawdę daje dobre efekty, dzięki temu po kilku tygodniach laktacja jest już często w pełni rozwinięta.

W inicjacji karmienia oraz rozwijaniu późniejszej laktacji z pewnością niezbędnym urządzeniem dla mamy a zarazem niezastąpionym pomocnikiem okaże się laktator elektryczny. Jest to niewielkie urządzenie do odciągania pokarmu, które działa za pomocą kabla zasilającego, akumulatora lub przy pomocy baterii. Laktator jest więc urządzeniem przenośnym, idealnym dla zapracowanej mamy, która jest ciągle w ruchu.

Laktator elektryczny Medela Freestyle jest świetnym laktatorem do odciągania pokarmu w szybki i komfortowy sposób. Składa się z dwóch aparatów, które przykłada się do obu piersi. Jest to bardzo wydajny laktator, który zapewnia mamie pełną wygodę w odciąganiu pokarmu. Posiada w zestawie panel sterujący, który uruchamia laktator, zapisuje sesje karmienia, posiada czasomierz oraz podświetlenie. Laktator posiada także funkcje zwolnienia i przyspieszenia trybu pracy i siły odciągania mleka z piersi. Lejki laktatora są skonstruowane tak, żeby podczas karmienia nie uciskały delikatnej struktury piersi włącznie z kanalikami, którymi wypływa mleko.

Wszystkie laktatory firmy Medela odwzorowują rytm ssania niemowlęcia. Zastosowana w nich metoda 2-Phase Expression polega na imitacji odruchu ssania niemowlęcia, od ssania głębokiego po płytki. System ten idealnie wpływa na właściwy wypływ mleka z piersi, co powoduje, że odciąganie pokarmu jest bardziej efektywne, na pewno o wiele bardziej niż zastosowanie laktatora ręcznego.