Kancelaria dla frankowiczów – czym się zajmuje i komu może pomóc?

Kancelarie prawne specjalizujące się w obsłudze frankowiczów nadal są bardzo popularne. Jakie usługi oferują one swoim klientom? Komu mogą pomóc tego typu kancelarie? Zobacz najważniejsze informacje o kancelariach frankowych!

Kredyt we CHF dużym problemem wielu kredytobiorców

Kiedyś kredyty udzielane we franku szwajcarskim (CHF) cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Umożliwiały one łatwe zakupienie wymarzonego mieszkania lub wybudowanie domu z niższą ratą niż w przypadku kredytu w złotym. Wynikało to z niskich stóp procentowych w Szwajcarii.

Jednak teraz kredyty we franku szwajcarskim są uznawane za kłopot, a nie za wsparcie. Dlaczego? Wynika to nie tylko z wyższego kursu franka szwajcarskiego, ale również z faktu, że banki w umowach kredytowych w tej walucie często zawierały niedozwolone klauzule niekorzystne dla swoich klientów. Dają one podstawę do ubiegania się o odfrankowienie kredytu lub też o jego całkowite unieważnienie.

Niedawne wyroki sądowe otworzyły drogę posiadaczom kredytów we franku szwajcarskim do dochodzenia sprawiedliwości. Aby przejść ten proces, warto udać się do specjalistów tej dziedzinie – prawników z kancelarii frankowej.

Szeroka gama usług prawnych dla frankowiczów

Kancelarie frankowe zaczęły być w ostatnich latach bardzo popularne. To właśnie one skoncentrowane są na potrzebach frankowiczów i zapewniają im pełne wsparcie w walce o swoje prawa przed sądem.

Osobom takim jak frankowicze Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/kredyty-walutowe także dają dostęp do kancelarii specjalizujących się w sprawach o kredyty frankowe. Z ich ofertami można obecnie łatwo zapoznać się w internecie.

W kancelariach frankowych frankowicze mogą skorzystać z pełnej palety usług ułatwiających im wytoczenie procesu przeciwko bankowi. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • Doradztwo prawne – prawnik z kancelarii frankowej może wtedy zapoznać się dokładnie z konkretnym problemem klienta i wskazać, czy może on liczyć na uzyskanie satysfakcjonującego wyroku.

  • Analiza umowy kredytowej – analizowana jest ona pod kątem występowania w niej klauzul niedozwolonych.

  • Przygotowanie pism – prawnik z kancelarii frankowej przygotowuje odpowiednie pisma kierowane do banku oraz do sądu.

  • Reprezentacja sądowa – prawnik reprezentuje również swojego klienta podczas rozprawy dotyczącej kredytu we frankach.

Tak szeroka gama usług powoduje, że klient posiadający kredyt frankowy może uzyskać pełne wsparcie w ramach walki o swoje prawa. Nie musi również obawiać się o wysokie koszty, ponieważ najczęściej opłaty następują dopiero po wygraniu sprawy.