Jak zorganizować przewóz mebli?

Na pierwszy rzut oka transport mebli nie stanowi tak dużego problemu. Wytarczy je wziąć, zapakować do auta i można jechać do miejsca docelowego. Problemem jest jednak sama wielkość mebli. Włożenie ich do zwykłego samochodu osobowego jest problematyczne.

Szybki i sprawny przewóz mebli

Przewóz mebli w Łodzi należy zorganizować przy pomocy ludzi, którzy specjalizują się w tego typu usługach. Fakt, można wszystko zorganizować samodzielnie. Jednak się to nie opłaca. Powody są dwa. Raz – nie ma się tak dużego doświadczenia. Dwa – brak auta o dużych gabarytach, który pozwoli na przewiezienie mebli za jednym razem, bez konieczności ich składania.

Firma przeprowadzkowa Przemysława Lempke jest jedną z firm, jakie w tej kwestii są w stanie zapewnić profesjonalne wsparcie. Mowa tutaj nie tylko o przewozie mebli z punktu A do punktu B, ale także ich zniesieniu do samochodu i rozładowaniu w miejscu przeznaczenia. To jedna z takich firm, które stanowi wsparcie dla klientów indywidualnych oraz dla firm, jakie m.in. mogą dokonywać wymiany swojego wyposażenia na nowe.

Przewóz mebli – od czego zacząć?

Zanim jednak firma przeprowadzkowa Przemysława Lempke pojawi się na miejscu, w umówionym dniu i o umówionej godzinie, należy się przygotować. Przewóz mebli w Łodzi się nie odbędzie, jeżeli w ich wnętrzach będą znajdowały się jakieś rzeczy. Wszystko należy usunąć, całą zawartość umieszczając bezpiecznie w kartonach. Drugim elementem jest owinięcie mebli folią bąbelkową/taśmą stretch. Jest to zabezpieczenie, które jest w stanie ochronić przed wszelkimi rodzaju otarciami podczas transportu. Prawidłowe zabezpieczenie mebli tego typu materiałami leży po stronie klienta. Ewentualnie, firma przeprowadzkowa jest w stanie zapewnić dodatkowe tego typu usługi za stosowną opłatą. Zabezpieczenie mebli folią/taśmą sprawia także, że podczas przenoszenia, w trakcie transportu, nie trzeba będzie obawiać się tego, że coś się otworzy. Jeżeli można, to ruchome elementy (np. szuflady) warto usunąć, osobno je zabezpieczając.