Jak wybrać lustro do przedpokoju?

Lustra, które znajdują się w przedpokoju w dawnych czasach pełniły rolę tego głównego, przy którym były dopasowywane wszelkie stylizacje. Obecnie znaleźć je można w sypialniach czy też w salonach na drzwiach szaf, toteż ich rola w korytarzu ograniczyła się bardziej do dekoracji. Jeśli jest on mały i wąski, to z pewnością zamontowanie lustra optycznie go powiększy dając poczucie większej przestrzeni.

Gdzie powiesić lustro?

Mając już wybrany konkretny model lustra trzeba je tylko umiejętnie umiejscowić. Jednym z często spotykanych błędów jest wieszanie go naprzeciwko drzwi wejściowych. Trzeba mieć na uwadze to, że goście wchodzący do mieszkania raczej nie chcą w pierwszej chwili zobaczyć swojego odbicia.

Natomiast jednym z lepszych rozwiązań jest powieszenie lustra vis a vis wejścia do pokoju dziennego. Dzięki temu będzie można łatwo sprawdzić co się w nim dzieje. Jest to przydatna opcja w przypadku małych dzieci w domu. Oczywiście, aby wszystko było widać niezbędne jest regularne czyszczenie lustra, poza tym smugi i zabrudzenia nie wyglądają estetycznie i wpływają negatywnie na jego funkcjonalność.

Jaką opcję lustra wybrać?

Nieocenioną wygodą jest posiadanie dużego lustra w przedpokoju. Pozwala ono na zobaczenie całej sylwetki w nim. Jest to szczególnie przydatne, gdy zamierza się gdzieś wyjść. Można w szybki sposób sprawdzić, czy stylizacja pasuje jak należy, czy też trzeba ją zmienić.

Projektując wnętrze ludzie najczęściej umieszczają lustro na ścianie. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Zbyt ciężkie, czy za duże może jednak stać na podłodze o ile w domu nie ma zwierząt i dzieci, które mogłyby je przewrócić. W zależności od panującego stylu mebel może być okraszony pięknymi zdobieniami lub też fazowany, czyli pozbawiony jakiejkolwiek ramki z brzegami ściętymi na skos.

Czy lustro na całej ścianie to dobre rozwiązanie?

Wiele osób, a w szczególności kobiet, marzy o dużym lustrze, w którym będą mogły się zobaczyć w najróżniejszych kreacjach. Od pewnego czasu w ofertach producentów można zobaczyć coraz więcej ofert związanych z pokryciem całej ściany odbijającym szkłem.

W małych i wąskich przedpokojach z pewnością okaże się to świetnym rozwiązaniem. Możliwość powiększenia w ten sposób powierzchni choćby optycznie sprawi, że człowiek nie będzie się dusił w swoich skromnych czterech kątach.

Jeśli jednak będzie to zbyt przytłaczające można zdecydować się na inne rozwiązanie. W tym celu można zakupić galerie ścienne składające się z mniejszych zwierciadeł. Warto wspomnieć, że od kilku lat jest to trend aranżacyjny utrzymujący się na wysokim poziomie.