Jak ukryć łóżko w pokoju dziennym?

Łóżko w pokoju dziennym nie zawsze stanowi element pożądany i estetyczny, a ukrycie go bywa prawdziwym utrapieniem dla osób ceniących porządek i harmonię. Pokój ten pełni zazwyczaj rolę salonu, służy przyjmowaniu gości, oglądaniu telewizji lub wypoczynkowi, a widok pościeli lub rozłożonej sofy nie tylko wprowadza w takim wnętrzu chaos i bałagan. Jak tego uniknąć i jak ukryć łóżko w pokoju dziennym? Poniżej znajdziecie kilka inspiracji.

Okazuje się, że powierzchnia naszego pomieszczenia wcale nie musi być przeszkodą, jeśli zależy nam na skutecznym ukryciu łóżka. Wystarczy kilka tricków, by z sypialni uczynić funkcjonalny salon i miejsce przyjazne dla naszych gości i domowników. Co więcej, nie musimy dysponować dużym kapitałem, by stworzyć niebanalne, funkcjonalne wnętrze.

Znajdź pomysły na urządzenie pokoju dziennego

Najnowsze pomysły na aranżacje problematycznych wnętrz są w zasięgu ręki, a przy projektowaniu warto przeanalizować propozycje od znanych i cenionych designerów. Można też sięgnąć po stare i sprawdzone metody, za pomocą których odzyskamy przestrzeń pokoju dziennego. Najprostszym sposobem na ukrycie łóżka jest odgrodzenie do zasłoną lub ścianką przesuwną na prowadnicy. W przypadku zasłony lub kurtyny karnisz umieszczamy wówczas bezpośrednio nad krawędzią sofy, by zyskać w pokoju maksymalnie dużo miejsca. Pamiętajmy, by materiał był nieprześwitujący, co umożliwi osobie śpiącej pełen relaks i wypoczynek. Rolę kurtyny może też pełnić stylowy parawan. Więcej inspiracji znajdziesz tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/salon/.

Wśród popularnych mebli do salonu są już dostępne innowacyjne rozwiązania i łóżka składane, które w nocy pełnią rolę sypialną, a za dnia są zupełnie niewidoczne, unoszone pionowo na jedną ze ścian. Jest to prosty sposób na to, by nasz salon na powrót stał się przestronny i komfortowy. Jeśli jednak wolimy tradycyjne rozwiązania, możemy postawić na sofę z wysuwanym pojemnikiem na pościel, dzięki czemu w ciągu dnia będziemy mogli się swobodnie przemieszczać.