Usługa nadzoru inwestorskiego – do kogo jest ona skierowana?

Usługa nadzoru inwestorskiego to wyciągnięcie ręki w kierunku osób, które prowadzą inwestycje budowlaną, lecz nie mają czasu lub wiedzy koniecznej do właściwego nadzorowania inwestycji tak, by efekt końcowy był zadowalający i wybudowany budynek nie posiadał żadnych wad konstrukcyjnych. Do kogo dokładnie jest jednak skierowana usługa nadzoru inwestorskiego i czemu warto z niej skorzystać?

Do kogo skierowana jest usługa nadzoru inwestorskiego?

Tak naprawdę usługa nadzoru inwestorskiego skierowana jest do każdej osoby, która zdecydowała się na przeprowadzenie inwestycji budowlanej. Mowa tu na przykład o przedsiębiorcach, którzy zdecydowali się na postawienie nowego budynku usługowego, lecz równie dobrze mogą z niej skorzystać osoby prywatne budujące swój nowy dom.

Usługa nadzoru inwestorskiego realizowana jest przez przedsiębiorstwa, które świetnie znają się na branży budowlanej i oprócz tego bardzo często oferują znacznie więcej usług. Przykładem może być obsługa techniczna budynków, doradztwo techniczne, czy też adaptacja poddaszy w Wieliczce.

Dlaczego warto skorzystać z usługi nadzoru inwestorskiego?

Znajdująca się w ofercie wielu przedsiębiorstw, które specjalizują się w branży budowlanej usługa nadzoru inwestorskiego to zdecydowanie oferta dla osób, które nie mają dużo czasu lub nie znają się na tyle na tej branży, by samemu wychwycić różne błędy wykonywane podczas realizacji prac budowlanych na terenie inwestycji budowlanej. Zatrudniając specjalistę oferującego usługę nadzoru inwestorskiego mamy pewność, że wszystkie błędy zostaną wychwycone.

Ponadto inspektor nadzoru, który wykonuje dla nas usługę nadzoru inwestorskiego może dla nas sprawdzać nawet jakość materiałów wykorzystywanych na budowie, czy też tych, które mają dopiero zostać użyte. Dzięki temu możemy zyskać pewność, że stawiamy budynek przy wykorzystaniu dobrych i jakościowych surowców, które wytrzymają długie lata i nie sprawią, że konieczny będzie szybki remont.