Modne płytki do kuchni – co wybrać na podłogę i ściany?

Wybór płytek ceramicznych do kuchni może być bardzo trudny, gdy w sklepach dostępna jest tak szeroka gama wzorów. Jak dopasować najlepsze kafelki do kuchni? Jakie modele są obecnie najmodniejsze?

1. Płytki drewnopodobne do kuchni

Drewno naturalne w kuchni układane na podłodze nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem. Wynika to z faktu, że drewno jest wysoce podatne na wilgoć oraz na przebarwienia. Alternatywą są wtedy płytki drewnopodobne.

Drewnopodobne płytki ceramiczne, nap przykład efektowne płytki włoskie Marazzi, wspaniale nadają się do wykończenia podłóg w kuchni urządzonej klasycznie albo nowocześnie. Do dyspozycji jest szeroka gama wzorów płytek, które doskonale imitują naturalne deski i mogą wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę, a przy tym są bardzo proste w utrzymaniu w czystości.

2. Płytki marokańskie – mozaikowe

Kolejnym pomysłem na wykończenie wnętrz w kuchni jest wykorzystanie płytek o marokańskich wzorach. Orientalna mozaika tego typu wygląda bardzo efektownie i świetnie sprawdzi się także w kuchni. Najczęściej jest ona montowana na ścianie nad blatem, by poprawić estetykę kuchni oraz zabezpieczyć ściany przed zabrudzeniem. Z płytek ceramicznych można wtedy bardzo łatwo ścierać wszelkie zabrudzenia.

Płytki marokańskie mogą być także ułożone na podłodze – efektowny patchwork może być wtedy świetnym dopełnieniem kuchni urządzonej w stylu loft, skandynawskim czy klasycznym.

3. Płytki imitujące kamień

Naturalny kamień, na przykład marmur czy granit, jest bardzo drogi. Wymaga on także odpowiedniej pielęgnacji, aby mógł służyć na lata. Właśnie dlatego warto pomyśleć o wygodniejszej alternatywie i wybrać płytki ceramiczne.

Na podłogę w kuchni świetnie nadają się płytki ceramiczne imitujące kamień, na przykład w odcieniach szarości albo beżu. Warto sprawdzić płytki włoskie Marazzi, które zachwycają swoim realistycznym wyglądem.

4. Białe cegiełki

Wspaniałym wyborem na ścianę w kuchni mogą być także niezwykle popularne białe cegiełki. To płytki ceramiczne, które świetnie wyglądają w klasycznych i nowoczesnych kuchniach.

Białe cegiełki ułożone nad blatem tworzą skuteczną ochronę dla ścian i sprawiają, że kuchnia może wyglądać bardzo efektownie. Uniwersalny wzór sprawi, że posłużą na wiele lat.

5. Płytki o nietypowych kształtach

Heksagony, rybia łuska, romby, marokańska koniczyna – to tylko niektóre modne wzory płytek ceramiczne, które idealnie sprawdzą się na ściany w kuchni.

Nietypowy kształt płytek ceramicznych natychmiast przyciąga wzrok i powoduje, że wnętrze nabiera intrygującego, współczesnego wyglądu.