Malowanie proszkowe nie musi być trudne. Zobacz, gdzie zamawiać wyposażenie

Od tego, jakie wyposażenie lakierni posiadamy, jak również jak doświadczonych pracowników zatrudniamy w dużej mierze zależy to, jak sprawnie będziemy realizować wszystkie zamówienia. Zaplecze techniczne jest ważne, bez niego nie będziemy mieli możliwości, aby nanosić powłoki malarskie zgodnie ze sztuką oraz zaleceniami klientów. Specjalistyczne wyposażenie lakierni można kupić w firmach, które na co dzień zaopatrują tego rodzaju zakłady.


Malowanie proszkowe, czyli hydrodynamiczne nanoszenie powłok malarskich oraz lakierniczych na różnego typu powierzchnie z roku na rok cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Z kompleksowych usług lakierni proszkowych korzystają między innymi klienci z szeroko rozumianej branży budowlanej, motoryzacyjnej, rolniczej, jak również przemysł ciężki, stoczniowy, zbrojeniówka. Często również zdarza się, że do pomalowania są elementy ogrodzeń czy konstrukcje stalowe, a takie zlecenia płyną od klientów indywidualnych.

Bardzo szeroki zakres prac sprawia, że wyposażenie lakierni musi być kompleksowe, a tym samym po prostu dopasowane do potrzeb. Wyposażenie obejmuje zarówno sprzęt służący do nanoszenia farb, jak również elementy maskujące, zabezpieczające wszystko to, co nie powinno być zamalowane.

Zobacz także: https://iwiedza.pl/artykuly-zabezpieczajace-dla-przemyslu-gdzie-mozna-je-stosowac/

Jak skutecznie maskować elementy, które nie mogą być pomalowane?

Otrzymując do pomalowania konstrukcję stalową lub elementy maszyn i urządzeń często musimy mieć na uwadze fakt, że nie powinniśmy nanosić powłoki malarskiej na całość powierzchni. Możemy mieć bowiem do czynienia z elementami montażowymi, gwintami, uchwytami, wlotami, które mają określony cel i muszą zachować oryginalne parametry techniczne. Aby uniknąć zamalowania stosuje się specjalistyczne elementy, które są wykonane z gumy, silikonu lub tworzywa sztucznego. Można je wciskać, nakręcać, a tym samym w profesjonalny sposób zabezpieczyć przed podciekaniem farby i zmianą parametrów technicznych.

Tego rodzaju wyposażenie zamówimy w firmie Lapena http://www.lapena.pl/.

Czym się kierować przy zakupie?

Przede wszystkim jakością elementów zabezpieczających. W tej branży to właśnie jakość ma zasadnicze znaczenie i wpływ na to, jaki będzie efekt końcowy malowania. Elementy powinny się charakteryzować precyzją wykonania, stabilnością wymiarową, odpornością na uszkodzenia oraz kontakt z cieczami, farbami. Nie powinny również pod wpływem ciśnienia oraz działania farb samodzielnie spadać.