Jak często trzeba wykonywać serwis klimatyzacji?

Nowoczesna klimatyzacja domowa nie tylko chłodzi powietrze w upalne dni, jakie coraz częściej występują, ale również ma, za zadanie dbać o jakość powierza w mieszkaniu. Dlatego tak ważny jest, aby zapewnić profesjonalny serwis swojej klimatyzacji, czyszczenie tego sprzętu sprawi, że posłuży ona w domu o wiele dłużej, a jakość powietrza będzie taka sama jak na początku używania klimatyzacji. 

Dlaczego warto przeprowadzać serwis klimatyzacji i jak często należy to robić?

W ramach serwisu domowej klimatyzacji specjaliści dokonują przeglądu takiej klimatyzacji oraz poszczególnych jej elementów, a nawet połączeń elektrycznych. Sprawdzane jest także to, czy jest konieczność napełnienia klimatyzacji czynnikiem chłodzącym, jeśli specjalista stwierdzi, że trzeba to zrobić, to w tym samym momencie może przeprowadzić taką wymianę. Zatem wysuwa się pytanie, jak często należy przeprowadzać wspomniany serwis klimatyzacji domowej? Najlepiej, aby to było przynajmniej dwa razy do roku, warto to robić na początku roku może być to marzec i bliżej końca może być to październik lub wrzesień. Warto dbać o swoją klimatyzację w tym celu należy dobierać doświadczone serwisy do swoich klimatyzatorów, serwis w Warszawie na Wilanowie będzie świetnym wyborem, zajmuje się on również serwisem rekuperacji w Warszawie na Mokotowie.

Co należy sprawdzić podczas czyszczenia klimatyzacji domowej?

Podczas czyszczenia klimatyzacji domowej szczególną uwagę należy zwrócić na stan filtrów, parownika, sterowników oraz połączeń układów i przewodów instalacji elektrycznej. Dodatkowo warto wiedzieć o tym, że wcześniej wspomniane filtry należy czyścić średnio co trzy miesiące, jest to optymalny czas, ale jeśli klimatyzacja jest w mieszkaniu, w którym ilość kurzu jest często niwelowana, to można nieco wydłużyć czas czyszczenia filtrów. Jednak nie należy przesadzać, bo czyszczenie filtrów to nie wymiana na nowe, filtry w klimatyzacji są wielokrotnego użytku, co jest bardzo wygodną sprawą.