Balony z helem – zobacz, jak je przygotować!

Balony wypełnione helem unoszą się w powietrzu i są dzięki temu efektowną dekoracją podczas wielu eventów. W jaki sposób można przygotować je samodzielnie? To nie takie skomplikowane! Zobacz, jakie balony można napełniać helem i gdzie można dostać butle z helem, aby je napełnić!

Kiedy warto wykorzystać balony z helem?

Hel jest gazem lżejszym od powietrza, wobec tego wtedy, gdy napompuje się nim balony, unoszą się one. Dzięki temu stanowią również kapitalną dekorację.

Napełnione helem balony są wyśmienitym wyborem na różne wydarzenia, aby nadać im wyjątkowy charakter.

Najczęściej są one używane podczas urodzin, imienin, a także w trakcie imprez weselnych. Oczywiście, będą również nadawały się na inne eventy, na przykład na targi, otwarcia, bankiety, parapetówki, a to tylko parę propozycji.

Jakie balony można napełnić helem?

Za pomocą helu można napełniać różne rodzaje balonów – te mniejsze i większe, wykonane z gumy albo z folii.

Wobec tego gaz ten ma uniwersalne zastosowanie i można wykorzystać go do przygotowywania różnorodnych dekoracji balonowych.

Bardzo często z balonów wypełnionych helem przygotowuje się złożone kompozycje, na przykład bukiety balonowe. Różne balony są wtedy wiązane wstążkami i przywiązywane do obciążnika lub mogą być wręczone jako podarunek. Także efektownie mogą one wyglądać wtedy, gdy będą umieszczone pod sufitem w pomieszczeniu.

Jak przygotować balony z helem?

Aby samodzielnie przygotować balony z helem, wystarczy jedynie kilka produktów, a dokładnie:

  • Balony,
  • Preparat uszczelniający do balonów,
  • Wstążki,
  • Butla z helem.

Wszystkie z tych produktów, w tym także butle z helem – http://www.orfemet.pl/butle-z-helem/ można zakupić w sklepach oferujących wyposażenie na imprezy.

Warto też wskazać, że butle można również dostać w innych firmach oferujących różne rodzaje gazów. Firmy te zajmują się również wynajmem butli z helem, co jest tańszym rozwiązaniem niż zakupienie butli na własność. Można wtedy wybrać odpowiedni typ butli pod kątem jej pojemności, by łatwo napełnić określoną liczbę balonów.

Napełnianie balonów helem – krok po kroku

Aby napełnić balony z helem, wystarczy postępować według poniższej instrukcji:

1. Przygotuj wszystkie produkty potrzebne do wykonania dekoracji.

2. Umieść w balonach preparat uszczelniający według instrukcji na jego opakowaniu – zadaniem preparatu jest uszczelnienie balona, aby hel uchodził z niego wolniej. Dzięki temu dekoracja będzie mogła dłużej cieszyć oko.

3. Umieść końcówkę z butli w balonie i napełnij go helem do odpowiedniego poziomu.

4. Przytrzymaj końcówkę napełnionego balonu i zwiąż ją za pomocą wstążki.