Adwokat pomoże przy rozwodzie. Kiedy warto skorzystać z jego usług?

Rozwód bardzo często określany jest jako jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Właśnie dlatego tak wielu małżonków decyduje się wtedy na skorzystanie z pomocy prawnej. Jaką obsługę prawną może zaoferować adwokat rozwodzącym się osobom?

Rozwód – kiedy jest możliwy?

Do rozwodów dochodzi obecnie na skutek różnych przyczyn. Zaliczają się do nich między innymi niezgodność charakterów, nałogi, w tym alkoholizm, długie wyjazdy, przemoc – nie tylko ta fizyczna, ale też psychiczna, ekonomiczna. Gdy małżeństwa nie można już uratować, wtedy jego rozwiązanie pozwala na odzyskanie spokoju i pójście naprzód, by znów cieszyć się życiem.

Rozwód, zgodnie z prawem, możliwy jest do orzeczenia wtedy, gdy pomiędzy małżonkami doszło do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Tylko sąd może orzec, że rozwód jest zasadny.

W przepisach znajduje się również szereg wyjątków, gdy orzeczenie rozwodu nie jest możliwe. Dotyczy to między innymi sytuacji, gdy rozwód mógłby negatywnie wpłynąć na małoletnie dzieci małżonków, stanowiłby sprzeczność z zasadami współżycia społecznego lub też wtedy, gdy o rozwiedzenie się wnioskuje ten małżonek, który jest wyłącznie winny rozpadu małżeństwa.

Prawnik do rozwodu – czy jest konieczny?

Wprawdzie do rozwiedzenia się korzystanie z usług prawnych nie jest konieczne, jednak na takie wsparcie decyduje się obecnie wielu małżonków. Dlaczego?

Przede wszystkim rozwód z pomocą adwokata jest mniej stresujący. Adwokat może wtedy zająć się wszystkimi sprawami formalnymi związanymi z rozwiedzeniem się, między innymi z przygotowaniem pozwu rozwodowego i dodatkowych wniosków, a także reprezentowaniem klienta w sądzie.

Dobry adwokat może pomóc zatem kompleksowo, gdy planowany jest rozwód, także ten z orzekaniem o winie, który jest bardziej wymagający niż bez wskazywania na winnego rozpadu małżeństwa.

Jak wybrać dobrego adwokata do rozwodu?

Dobry adwokat rozwodowy będzie mógł kompleksowo pomóc w tym trudnym i wymagającym momencie.

Profesjonalny adwokat Zabrze – z ofertami kancelarii adwokackich świadczących usługi w ramach rozwodów można zapoznać się bliżej w internecie.

Aby wybrać dobrego adwokata rozwodowego, warto przede wszystkim skoncentrować się na jego doświadczeniu w tej dziedzinie, a także na opiniach klientów, jakie można znaleźć obecnie w internecie.

Koszty związane z pomocą adwokata rozwodowego wynoszą od około 200 złotych za udzielenie porady prawnej aż do ponad 3000 złotych w przypadku kompleksowej obsługi włączającej przygotowanie dokumentacji oraz reprezentację w sądzie podczas rozpraw rozwodowych.